sk

TEMPEST behá s Gabrielom Švajdom

 

Spoločnosť TEMPEST dlhodobo podporuje ako mnohé iné, aj športové talenty. K nim patrí napríklad aj Gabriel Švajda, ktorý neustále napreduje a postupne si plní svoje bežecké ciele. Rovnako chceme motivovať aj našich zamestnancov, a tak sme sa rozhodli spojiť príjemné s užitočným a viacerí naši zamestnanci sa zúčastňujú tréningov, ktoré Gabriel pre nich pripravuje.

Gabriel Švajda je tridsaťosemročný, úspešný, poloprofesionálny bežec z Nových Zámkov. Vo voľnom čase sa venuje trénovaniu hobby bežcov a môžete ho vidieť napríklad aj na našich Insta Stories, v ktorých jeho aktivity často zdieľame. Gabriel sa pravidelne zúčastňuje behov na dlhé trate ako sú maratóny a polmaratóny, pričom za svoj najväčší úspech považuje bratislavský maratón v roku 2015, na ktorom skončil ako prvý Slovák na 7. mieste, a zároveň si zlepšil aj svoj osobný rekord. Viackrát sa zúčastnil aj pretekov v Rakúsku, Česku, či Nemecku.

Ako už viete, v rámci svojej trénerskej kariéry vedie tréningy našich zamestnancov. Už nejaký čas absolvujú Tempesťáci spolu s Gabrielom v prírode atletické tréningy a zlepšujú si tak kondíciu a budujú si pevné zdravie.

My sme ho vyspovedali a opýtali sme sa, ako trénigy prebiehajú, ako sa má hobby športovec na tréning pripraviť, či sa môžu zapojiť aj úplní začiatočníci, a taktiež, na čo nesmieme po kvalitnom tréningu zabudnúť. 

V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať krátke interview.
Možno aj vás inšpiruje k obutiu tenisiek!

 

1. Prezraď nám, ako dlho už trénuješ Tempesťákov?

Naša spolupráca trvá od mája 2019, kedy sme sa pustili do spoločných pravidelných tréningov.

2. Ako vyzerá štandardný tréning?

Vždy sa stretávame na recepcii alebo vonku pred vestibulom. Keďže firma TEMPEST má veľmi dobrú lokalitu, tréningy prebiehajú v sade Janka Kráľa alebo na nábreží Dunaja. Tréning začína rozklusom, po ňom nasleduje rozcvička (strečing), bežecká abeceda a pár krátkych šprintov. Po tomto úvode prichádza na rad hlavná časť tréningu, ktorá je vždy iná a jej podstata spočíva v budovaní rýchlosti a vytrvalosti. Po jej zvládnutí je na programe výklus. 

3. Ako často trénuješ našich a kedy tréningy začínajú?

Tréningy bývajú raz alebo dvakrát do mesiaca a začínajú vždy o 16.00 hod.

4. Pre koho je tréning určený? Je to tréning pre skúsenejších športovcov, alebo sa vedia zapojiť aj úplní začiatočníci?

Snažím sa, aby boli tréningy čo najuniverzálnejšie a aby boli určené pre všetky výkonnostné kategórie, od začiatočníkov až po pokročilých. 

5. Čo je potrebné si doniesť na tréning?

Na tréning je potrebné obliecť sa športovo, primerane k aktuálnemu počasiu. V prípade teplejšieho počasia myslite na pitný režim, samozrejmosťou by mala byť dobrá nálada a nezabudnite si vziať aj tenisky.

6. Poraď nám, prosím, ako by sme sa na tréning mali pripraviť, na čo nesmieme zabudnúť pred tréningom, a čo robiť po tréningu?

Pred tréningom je dôležitá najmä strava a pitný režim. Odporúčam jesť najneskôr dve hodiny pred tréningom. Po tréningu sa zvykneme porozprávať a doplniť tekutiny. 

7. Riadiš sa nejakým mottom, ktoré by aj pre nás mohlo byť podnetné?

Nikdy nie je neskoro začať!

Odkedy s nami Gabriel Švajda spolupracuje, motivuje našich ľudí k lepšiemu a zdravšiemu životnému štýlu. Patrí mu veľká vďaka a obdiv najmä za to, že aj IT-čkárov vedel nadchnúť pre šport. Dokonca natoľko, že na poslednom Národnom behu Devín - Bratislava sa zúčastnilo až 27 Tempesťákov, ktorí boli odhodlaní pokoriť svoje hranice. Dobrý kolektív a tréner je to, čo človeka poháňa vpred, pretože vie, že na tej ťažkej ceste nie je sám.


 

 

copyright © 2013 TEMPEST a.s.
+with love by milk, WEB je postavený na CMS Romboid

Mobilná verzia / Plná verzia