sk

Judgement Day 14

Konferencia o informačnej bezpečnosti Judgment Day 14 opäť potvrdila, že najzraniteľnejší článok každého podvodu je človek.

Judgment Day je tradičné podujatie, na ktorom sa pravidelne objavujú zahraniční a domáci experti na témy: umelá inteligencia a jej rola v kybernetickom zločine a obrane, bezpečnosť priemyselných sietí, bezpečnosť štátu a digitálne hranice alebo fraud manažment.

Dňa 06. novembra 2019 sa v DoubleTree by Hilton konal už 14. ročník konferencie, na ktorej sa v roli key spíkra predstavil expert na podovdy Tony Sales, ktorého doplnili prezentácie odborníkov z firiem Cisco, Eset, Check Point, Forcepoint a Darktrace.


Tony Sales, key spíker

„Najväčší podvodník Veľkej Británie“ a expert na podvody Tony Sales je jedným z mála ľudí na svete, ktorí kedy pracovali na vrchole organizovaného zločinu a zároveň na najvyššom stupni prevencie proti podvodom. Účastníkom konferencie prezdradil, ako vyzerá život podvodníka, ako sa im vyhnúť a nestať sa cieľom podvodu. Podľa vlastnej skúsenosti považuje za najzraniteľnejší článok každého podvodu ľudský faktor. "Jediné, čo môžete urobiť, je vyškoliť absolútne každého čo najlepšie, ako viete." , dodáva.

Tomáš Vobruba, Check Point

Za posledný rok až dva sa veci a prístup k bezpečnosti vyvíja úplne novým smerom. V prezentácii Tomáš Vobruba pripomenul, čím si prešli firewally za dobu existencie 25 rokov, kam sa bezpečnosť posunula a kam sa ešte posunie v ďalších rokoch. 

Jakub Debski, ESET

Jakub má viac ako 20 rokov odbornej praxe v oblasti IT bezpečnosti. V prednáške predstavil posledné prípady z výskumu spoločnosti ESET v oblasti moderných hrozieb. "Útočníci chápu, ako zaútočiť obídením štandardných bezpečnostných riešení. Tu prichádza na pomoc EDR (Endpoint Detection and Response), ktorý monitoruje útoky na veľmi odlišných úrovniach ako všetky ostatné nástroje patriace medzi bezpečnostné nástroje bezpečnostných systémov."

Nora Negrea, Darktrace

Dozvedeli sme sa viac o využití strojového učenia a algoritmov AI na ochranu pred pokročilými počítačovými hrozbami, spôsobe, ako umožňujú nové technológie imunitného systému predchádzať objavujúcim sa hrozbám a skrátiť čas odozvy na incidenty. Zároveň bolo prezradené, ako dosiahnuť 100 % viditeľnosť celej vašej firmy, vrátane cloudových, sieťových prostredí a prostredí IoT. "V Darktrace pomocou našej umelej inteligencie môžeme útoky zaznamenať za pár sekúnd a čo je zásadné, tiež pomocou UI zastaviť šírenie týchto útokov."

Petr Somol, Cisco

Petr Somol predstavil niektoré z nadchádzajúcich výziev, ktoré súčasné riešenia kybernetiky musia riešiť. Vyzdvihol pokročilé metódy a techniky strojového učenia, ktoré však stále nedokážu plne nahradiť skúsenosti analytika.

Dave Barnett, Forcepoint

Dave Barnett má 24-ročnú históriu v oblasti IT bezpečnosti. Podelil so zisteniami, ktoré získal počas viac ako 80 implementácií technológie CASB (Cloud Access Security Broker) v priebehu minulých troch rokov. "To, kde skutočne vidíme výhodu, je získavanie poznatkov o správaní a dátových rizíkách používania cloudu. Ľudia tak môžu urýchliť svoje cloudové riešenie a môžu v podstate urobiť svet lepším."

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke konferencie www.judgmentday.sk. Viac rozhovorov so spíkrami konferencie na oficiálnom YouTube kanáli.


O konferencii Judgment Day

Konferencia o informačnej bezpečnosti Judgment Day je tradičné podujatie organizované spoločnosťou TEMPEST. Konferencia je určená manažérom IT, alebo informačnej bezpečnosti, compliance manažérom, špecialistom na IT a informačnú bezpečnosť, odborníkom na počítačové právo a na dáta.

Ako to vyzeralo minulý rok?

V roku 2018 organizátori zaznamenali historicky najvyššiu účasť – 170 špecialistov a manažérov. Do Bratislavy sa vrátil expert na globálnu bezpečnosť a jeden z 50 najdôležitejších ľudí internetu - Mikko Hypponen. Vo svojej prednáške upozornil najmä na fakt, že kybernetické útoky sú efektívne a stále častejšie sú využívané štátmi.

Viac o minuloročnej konferencií Judgment Day nájdete TU.

copyright © 2013 TEMPEST a.s.
+with love by milk, WEB je postavený na CMS Romboid

Mobilná verzia / Plná verzia