sk

Zastúpenie mala aj naša spoločnosť TEMPEST a.s., a preto sme sa rozhodli zosumarizovať tie najvýznamnejšie ohlásené technologické novinky, o ktorých si myslíme, že v nasledujúcom období budú patriť medzi tie najviac skloňované.


Konferencia sa niesla v znamení multi-cloud stratégií, modernej bezpečnosti, inovácie práce s dátami v adopcii digitálnej transformácie. Veľký dôraz sa kládol na ochranu koncových zariadení, ochranu samotných dát pred kybernetickými hrozbami, integráciou kybernetickej bezpečnosti s cloud poskytovateľmi a samozrejme vývojom, prevádzkou aplikácii na kontajnerových platformách a to všetko integrované s hardvérovými produktami spoločnosti Dell Technologies.

Novinky o ktorých by sme sa radi zmienili konkrétnejšie a popísali podrobnejšie sme rozdelili do nasledovných oblastí:

Unity XT novinky 

Midrange diskové polia Unity prinášajú vo firmware 5.2 vlastnosť dátovej redukcie (kompresia, deduplikácia) aj pre hybridné modely. Podmienkou je minimálne 10% SSD kapacity v poole. Táto vlastnosť bola doteraz podporovaná iba na All-flash modeloch.

Powerstore novinky

PowerStore je najrýchlešia rástúca platforma v storage portfóliu a zároveň dostáva najviac moderných vylepšení. PowerStoreOS 3.0 prináša až 120 nových vlastností a zároveň sa ohlásila verzia Gen 2 HW platformy:

  • nové kontroléry
  • nové NVMe expanzné police
  • 100GbE NVMe/TCP sieťové rozhrania (73% rýchlejšie ako FC)
  • vVols-over-NVMe funkcionalita
  • aktív/aktív storage konfigurácia t.j. “stretched metro volume“ pre VMware s nulovým RTO, RPO a DTO požiadavkami s veľmi jednoduchou konfiguráciou pre uniform/non-uniform serverovské prístupy

PowerMax novinky

V oblasti enterprise storage platforiem Powermax s vyše 30-ročnou históriou, sa ohlásila nová generácia PowerMax 2500 a 8500.


PowerMax

Je stále považovaná ako platforma s vlastnosťami pre Open a Mainframe systémy.


Stabilita platformy bola vždy prvoradá a teraz je navyše doplnená bezpečnostnými vlastnosťami:

  • RSA SecureID MFA autentifikácia do manažment rozhrania
  • Kybernetická bezpečnosť s fyzickým a virtuálnym airgap
  • Vstavaná HW bezpečnosť – immutable HW of Trust, Secure Boot, Signed Updates

Oblasti hyperkonvergovaných infraštruktúr

Najčerstvejšou novinkou v release 7.0.320 je ohlásenie satelitného VxRail uzla pre inštalácie, kde nie sú požiadavky na 2-node cluster dostupnosť s VxRail Manager funkcionalitou.

CSM moduly pre kubernetes

Sú základom pre softvérovo definovanú storage inováciu CSI driverov pre K8s workloady, keďže predikcie hovoria o prognóze cloud natívnosti enterprise aplikácií až v 90% prípadov do konca roka 2022.

Pre zaujímavosť uvádzame adopciu enterprise kubernetes platforiem.  

Dell PowerProtect cyberecovery

Posledná oblasť, v ktorej by sme chceli vyzdvihnúť cloud stratégie implementačných možností, kedy je Vault uložený v AWS alebo Azure.

DTW22 bola poznačená mierne nižšou účasťou, pravdepodobne kvôli postpandemickej situácii, zároveň však bola nabitá väčším množstvom ohlásení a noviniek, ako po minulé roky.

copyright © 2013 TEMPEST a.s.
+with love by milk, WEB je postavený na CMS Romboid

Mobilná verzia / Plná verzia