sk

Ing. Mgr. Peter Krásny: generálny riaditeľ a predseda predstavenstva TEMPEST a.s.

Sme tu 25 rokov. Pekný míľnik. Uvedomujem si zároveň, že dĺžka pôsobenia firmy nič nehovorí o jej výkonnosti a nie je zárukou jej budúcnosti. 

Dvadsaťpäť rokov na trhu informačných technológií je však dobrou indíciou, že poskytujeme kvalitné služby a technológie s vysokou pridanou hodnotou. Spoločnosti Volkswagen Slovensko poskytujeme IT riešenia už dvadsať rokov nepretržite. Viac ako pätnásť rokov dodávame IT produkty a služby napríklad Slovnaftu alebo Slovak Telekomu. Myslím si, že dlhodobá dôvera spoločností, ktoré sú lídrami vo svojich oblastiach a majú najvyššie nároky na IT, je najlepší dôkaz kvality našej práce.

Za 25 rokov sme dosiahli kumulatívny obrat vo výške približne 800 miliónov eur, zaplatili sme odvody vo výške 27,5 milióna eur a vyplatili mzdy vo výške 167 miliónov eur. Počas našej histórie stúpol priemerný vek zamestnancov z 25 rokov na 36. A dnes ich máme približne 300.

Za štvrťstoročie prešiel TEMPEST mnohými zmenami i výzvami, ktoré sme zatiaľ všetky zvládli. Či už to bola fúzia s Unitom a predtým s Computelom, alebo zmeny na trhu vstupom Slovenska do Európskej únie. Aj dnes sa musíme pasovať s problémami, medzi ktoré patrí najmä akútny nedostatok IT špecialistov na pracovnom trhu.

Za všetkými míľnikmi vo firme stáli ľudia. Za každým riešením, ukončeným projektom alebo získaným ocenením sú moji kolegovia.

Ľudia boli a budú v TEMPEST-e vždy najcennejším aktívom. Každému, kto pomohol firmu posúvať medzi najlepších poskytovateľov IT služieb v krajine, úprimne ďakujem.

Ing. Mgr. Peter Krásny
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva TEMPEST a.s.

copyright © 2013 TEMPEST a.s.
+with love by milk, WEB je postavený na CMS Romboid

Mobilná verzia / Plná verzia