sk

Kniha Z tretieho sveta medzi elitu popisuje moderné dejiny Singapuru od roku 1965, ktoré sú skvelým príkladom budovania úspešnej krajiny.

Ešte pred dvoma generáciami žili v Singapure ľudia na pokraji chudoby v chatrčiach, v neustálom náboženskom konflikte a napätí. Dnes je to mestský štát s tretím najväčším HDP na obyvateľa na svete a je jedným z najvýznamnejších svetových finančných centier. Kniha opisuje spoločenskú, politickú, kultúrnu i ekonomickú transformáciu v jazykovo a rasovo rozdielnom prostredí, ktorá môže byť aj pre Slovensko inšpiráciou. Nositeľom zmeny bol charizmatický dlhoročný premiér Singapuru Lee Kuan Yew, ktorý je autorom knihy. Vydavateľom viac ako šesťsto stranovej pútavej knihy je United Philantrophy a TEMPEST vydanie knihy finančne podporil.

Podpora výnimočných diel je súčasťou stratégie spoločenskej zodpovednosti TEMPEST-u. Podporili sme vydania viacerých ekonomických publikácii i knihy Maľovaná abeceda a Proti noci od Jána Smreka. Podieľali sme sa na vydaní biografie svetoznámeho scénografa Jozefa Cíllera alebo detskej literatúry autorky Anny Varadinovej. Stáli sme i pri putovnej výstave prác Vincenta Šikulu.

Knihu si môžete zakúpiť vo všetkých dobrých kníhkupectvách.

TA3 reportáž z krstu knihy

copyright © 2013 TEMPEST a.s.
+with love by milk, WEB je postavený na CMS Romboid

Mobilná verzia / Plná verzia