sk

Cisco Webex zefektívňuje online komunikáciu v TEMPEST-e

Počas pandémie pracovali zamestnanci TEMPEST-u na home office. Aby sme mohli aj naďalej plynulo fungovať ako celok, potrebovali sme sa stretávať. Keď to nešlo osobne, presunuli sme sa do online priestoru. Ten nám umožňuje viesť konferencie, webináre a meetingy či pripojiť virtuálne štúdio. Technológiu vyskúšal TEMPEST verejne prvý raz v čase pandémie pri konferencii na tému z oblasti Industry 4.0 na Materiálovotechnologickej fakulte STU v Trnave. Účastník konferencie sa mohol samozrejme pripojiť odkiaľkoľvek, aj z pohodlia home office.

„Manažment online podujatí je iný, než pri fyzickom evente. Fáza pozývania a poprodukčné aktivity sú podobné,
ale manažment obsahu samotnej akcie, hostí i spíkrov je virtuálny. Vstupy sú oproti klasickým prednáškam kratšie,
prestávky častejšie a fajn je mať k dispozícii predelové, či informačné animácie alebo džingle. Prezentované témy
musia byť atraktívne a časť z nich sa vyrába už vopred. Na online evente by mali odznieť iba najdôležitejšie highlighty alebo kľúčové argumenty. Účastníkov sa vieme spýtať na odozvu a vieme následne v prípade záujmu doručiť podrobnejší obsah. Ten si pozrú v kľude, keď budú mať na to dostatok priestoru.”Úspešné online podujatie TEMPEST-u v spolupráci s Cisco Webex: Webinár OEE/Industry 4.0

Aplikáciu Cisco Webex sme verejne vyskúšali na webinári OEE (Celková efektívnosť zariadenia) v apríli. Okrem iného sme sa podujali aj na živú ukážku priamo na výrobnej linke v laboratóriu Materiálovo-technologickej fakulty STU v Trnave. Ukázali sme na nej viaceré výrobné operácie i integráciu so SAP-om. Výrobná linka bola snímaná kamerou, ktorá bola prihlásená ako mobilný WebEx klient. Výhodou Cisco Webex je aj pomerne intuitívne ovládanie eventu a možnosť dozvedieť sa, či používatelia konferenciu sledovali alebo boli len prihlásení. Samozrejmosťou sú reporty a iné výstupy s informáciami o účasti hostí. Záznam z tohto podujatia, ako aj ukážku práce v aplikácii Webex, si môžete pozrieť v tomto videu.

Štatistické údaje z používania aplikácie Webex v TEMPEST-e

Zmerali sme využitie technológie Cisco Webex pred pandémiou a počas nej. Pozorovanie sa uskutočnilo od 13. 3.
do 30. 6. Pred pandémiou TEMPEST realizoval rádovo 30 online meetingov mesačne. V súčasnosti máme viac
ako 200 aktívnych používateľov aplikácie Webex, čo predstavuje viac ako ⅔ celej firmy.

Oproti predchádzajúcemu obdobiu sme zaznamenali tieto údaje:


Cisco Webex je jedna z najbezpečnejších a NAJVÝHODNEJŠÍCH ONLINE KOMUNIKAČNÝCH PLATFORIEM na skupinové hovory. Užívateľ môže viesť konferenčný hovor, videokonferencie, webináre, online eventy a tréningy, posielať súbory, zdieľať svoju obrazovku aj so zaujímavými funkciami, či nahrávať meetingy.

Online komunikačná aplikácia Cisco Webex vám umožní byť kdekoľvek a s kýmkoľvek. Je navrhnutá pre firmy všetkých veľkostí v každom podnikateľskom odvetví. Vďaka kvalitnému HD videu a čistému zvuku budete svojim zamestnancom, partnerom a klientom bližšie, ako kedykoľvek predtým. Na rozdiel od konkurencie, súčasťou Webex riešenia sú aj vyladené koncové zariadenia. Tie poskytujú vynikajúcu kvalitu zvuku, obrazu, disponujú technológiou natáčania kamery za zvukom alebo zaznamenávania obsahu digitálnej tabule. Webex prepojí váš pracovný tím a vybudujete si tak silnejšie vzťahy na pracovisku. Jednoduché zdieľanie obrazovky umožní ukázať zúčastneným presne to, čo potrebujú vidieť k hladkému priebehu projektu, či už ide o konkrétny dokument, multimédiá, web či celú obrazovku so všetkým, čo sa na nej nachádza. Odľahčí aj váš firemný budget, nakoľko už nemusíte hradiť výdavky zo služobných ciest. Navyše, všetko prebieha v bezpečnom prostredí. Viac informácií si prečítate na oficiálnej stránke Cisco Webex.

Architektúra Cisco Webex v TEMPEST-e

V TEMPEST-e je aplikácia Cisco Webex nainštalovaná v našich zariadeniach. V zasadacích miestnostiach sú umiestnené kamery a monitory, ktoré sú s ňou prepojené. Administrácia a prevádzka funguje v cloud prostredí Cisco, kde sa ukladajú aj nahrávky. Súčasťou aplikácie sú aj rôzne plug-iny pre plánovanie stretnutí a eventov, v našom prípade pre MS Outlook.

Bezpečnosť aplikácie Cisco Webex

Azda najväčšou výhodou Cisco Webex je jeho bezpečnosť. Bez kompromisov chráni všetky používateľské informácie. Vaše správy, dokumenty a ďalší obsah ostávajú pri presune zo zariadenia zakódované. Aby ste zachovali vaše informácie v bezpečí aj pri ich zdieľaní s externým prostredím firmy či tretími stranami, WebEx môžete byť súčasťou vášho DLP (Data Loss Prevention).


V prípade, že sa chcete o online komunikačnej aplikácii Cisco Webex dozvedieť viac, neváhajte nás kontaktovať na info@tempest.sk

copyright © 2013 TEMPEST a.s.
+with love by milk, WEB je postavený na CMS Romboid

Mobilná verzia / Plná verzia