sk

V dnešnom dynamicky sa meniacom svete je nevyhnutné vedieť pružne reagovať na aktuálne potreby IT infraštruktúr. Využitie cloudových riešení síce prináša značnú flexibilitu, avšak väčšina spoločností sa v súčasnosti nezaobíde ani bez on-premise systémov. Moderným prepojením cloudového a on-premise sveta je možné efektívne využívať najlepšie vlastnosti oboch prostredí a vytvoriť vysoko flexibilné hybridné riešenie.

V podaní Microsoftu je veľmi efektívnym riešením vytvorenie hybridného prostredia medzi cloudovou službou Azure a on-premise systémom Azure Stack HCI.

Azure Stack HCI je nová hyperkonvergovaná infraštruktúra (HCI) pre beh virtualizačnej platformy (privátneho cloudu), ktorú je možné prepojiť s cloud prostredím Azure.
V poslednom období badať v organizáciách značný nárast využívania hyperkonvergovaných infraštruktúr. Vyznačujú sa vysokou mierou flexibility, zjednodušenou správou, zvýšeným výkonom či jednoduchou škálovateľnosťou. Aké ďalšie výhody ponúkajú?

 Riešenie Azure Stack HCI prináša firmám viacero benefitov. Jedným z nich je nepochybne aj rýchle a jednoduché nasadenie. Riešenia sa dodávajú s predinštalovaným operačným systémom Azure Stack HCI na integrovanom hardvéri, ktorý je optimálne navrhnutý a nakonfigurovaný pre beh Azure Stack HCI.

Azure Stack HCI nájde uplatnenie v menších podnikoch aj veľkých organizáciách. Spoľahlivo funguje i v širších ekosystémoch a pri vyššej záťaži. Výrobca jednotlivé hardvérové konfigurácie certifikuje absolvovaním náročného testovania pre overenie stability riešenia na základe testovacích postupov od spoločnosti Microsoft.

Azure Stack HCI riešenia od Dell Technologies sú optimalizované pre nasledujúce oblasti:

 • Hypervisor farm – virtualizačná platforma pre spoľahlivý beh náročných virtuálnych serverov
 • Branch office and edge – prevádzka workloadov na vzdialených pracoviskách
 • VDI infrastructure – robustné škálovanie infraštruktúr virtuálnych desktopov
 • Microsoft SQL server – výkonovo optimalizované pre beh MS SQL
 • Azure Kubernetes Service (AKS) on Azure Stack HCI – nasadenie a správa kontajnerizovaných aplikácií
 • Secured Core server - dostupné na  platformách AX-650 and AX-750, so špeciálne upravenými BIOS nastaveniami z Windows Admin centra

Azure Stack HCI je založený na technológiach systému Windows Server, Hyper-V, Failover Cluster a Storage Spaces Direct (S2D). Inštaluje sa ako operačný systém na fyzické servery – sú potrebné minimálne dva. S2D je softvérovo definované úložné riešenie, ktoré zdieľa a agreguje úložné diskové prostriedky fyzických serverov v konvergovanej a hyperkonvergovanej IT infraštruktúre. Maximálne hodnoty škálovania tejto technológie sú v súčasnosti na úrovni 16 uzlov clustra, 400 diskov a až 4 petabajty uložených dát.

Spôsoby ukladania dát v S2D:

 • troj-cestné zrkadlenie – používa sa pre výkonovo náročné dáta ako napríklad MS SQL databázy
 • zrkadlením akcelerovaná duálna parita – používa sa napr. pre dáta virtuálnych serverov        
 • duálna parita – používa sa napr. pre dáta vývojových, testovacích a školiacich virtuálnych serverov
 • dvoj-cestné zrkadlenie – iba pre 2 uzlové clustre
 • vnorené dvoj-cestné zrkadlenie – iba pre 2 uzlové clustre (prináša dodatočnú redundanciu dát)
 • vnorená zrkadlením akcelerovaná parita - iba pre 2 uzlové clustre (prináša dodatočnú redundanciu dát)

Hyperkonvergované nasadenie umožňuje beh virtuálnych strojov Hyper-V priamo na serveroch poskytujúcich úložisko.

 

Azure Stack HCI je možné natívne prepojiť s Cloud službami Azure, čím zákazník získa ďalšie užitočné funkcie a výhody. Azure Stack HCI môže organizácia spravovať a monitorovať cez Azure Portal, dáta zálohovať do Azure a takisto má možnosť využívať Disaster Recovery riešenie Azure Site Recovery.

 

Azure Stack HCI riešenia od spoločnosti Dell Technologies podporujú okrem štandardného zapojenia aj možnosť použiť dva až štyri uzly v konfigurácii bez prepínača pre prenos dát, tzv. switchless storage networking, kde sú sieťové karty pre storage komunikáciu prepojené priamo medzi servermi, čím sa efektívne znížia náklady na inak potrebné vysokorýchlostné datacentrové prepínače.

Dnes je už nevyhnutnosť poskytnúť klientom škálovateľné riešenia, ktoré budú presne zodpovedať ich aktuálnym potrebám. Škálovateľné riešenie (scalable infrastructure) zahŕňa rôzne konfigurácie uzlov AX až po veľkosť klastra 16 uzlov na jednej lokalite alebo rozprestreté, tzv. stretched cluster konfigurácie v active/active konfigurácii.

Dell Technologies poskytuje plnohodnotný životný cyklus produktov pre Azure Stack HCI s integráciou na OpenManage a Microsoft Windows Admin Center. Zároveň umožňuje efektívnu správu životného cyklu integrovaných systémov bežiacich na lokálnych hybridných prostrediach Azure Stack HCI.

Support matica pre podporované HCI riešenia od Dell Technologies je pravidelne aktualizovaná. Nájdete ju na tomto odkaze.

 Produktový rad je tvorený radom uzlov s produktovým označením AX.

Zvýšte výkon, znížte náklady, zjednodušte správu a získajte náskok pred konkurenciou. Ak hľadáte flexibilné, výkonné a spoľahlivé riešenie, ktoré vám umožní súčasne využívať výhody cloud i on-premise prostredí, neváhajte nás kontaktovať. Naši špecialisti pre jednotlivé platformy sú pripravení prejsť si vaše požiadavky a business potreby pre navrhnutie a implementáciu ideálnej HCI Microsoft infraštruktúry na báze S2D alebo Azure Stack HCI.

Chcem vedieť viac

copyright © 2013 TEMPEST a.s.
+with love by milk, WEB je postavený na CMS Romboid

Mobilná verzia / Plná verzia