sk

Najslabší článok je ľudský faktor
Ako prvý vystúpil na konferencii s prednáškou generálmajor Jonathan Shaw. Viac ako 170 účastníkom konferencie a odborníkom na bezpečnosť odkázal, že technológie samotné nie sú zárukou bezpečnosti.

generálmajor Jonathan Shaw, key speaker Judgment Day 11„V súčasnosti pripisujeme výrazne vyššie ohrozenia bezpečnosti ľudskému faktoru ako v minulosti. Musíme si uvedomiť, že neochraňujeme dáta, ale informácie, o ktoré je stále väčší záujem. Okrem dômyselného použitia informačných technológií je preto potrebné viac investovať do ľudí a budovať lojalitu. Vyškolený a lojálny zamestnanec je výrazne menšie bezpečnostné riziko ako frustrovaný,“ dopĺňa Shaw, bývalý veliteľ protiteroristickej divízie Ministerstva obrany Veľkej Británie, odborník na islamský svet, účastník konfliktov v Iraku či Kosove a jeden z najväčších expertov v oblasti kybernetických útokov na vlády a komerčné subjekty. V jeho prezentácii odzneli odporúčania pre subjekty verejnej správy i firmy. Upozornil, že zodpovednosť za kybernetické útoky nesmie byť delegovaná a musí ju niesť najvyšší výkonný orgán spoločnosti alebo organizácie. Shaw upriamil pozornosť aj na čo najrýchlejšiu akciu a investovanie do bezpečnosti, čím predídeme výrazne vyšším stratám v budúcnosti.

Ransomware na vzostupe
Medzi viacerými prednášajúcimi rezonoval rastúci počet útokov typu ransomware. Účastníci konferencie sa dozvedeli o nových stratégiách obrany, boli im predstavené najnovšie technológie prevencie proti ransomware a preberali sme aj praktické skúsenosti z implementácie týchto technológií.

Spoločnosť TEMPEST uviedla na konferencii Judgment Day 11 spolu osem prednášajúcich zo svetoznámych spoločností ako Cisco, Check Point, Eset, Fortinet, F5 HPE. Účastníci konferencie si mohli nielen vypočuť inšpiratívne názory od kľúčových profesionálov z nadnárodných korporácií, ale nahliadnuť aj do zákulisia práce kyber zločincov prostredníctvom hackerského workshopu organizovaného odborníkmi zo spoločnosti TEMPEST. V reálnom čase sme ukázali, aké informácie môžu útočníci získať z mobilného telefónu obete. Konferencia sa konala 22. novembra v Bratislave v hoteli DoubleTree by Hilton.

 

 

copyright © 2013 TEMPEST a.s.
+with love by milk, WEB je postavený na CMS Romboid

Mobilná verzia / Plná verzia